Вітання з Днем Ангеліни

 

Вітання з Днем Ангеліни
Свята Ангеліна Сербська


Ангеліна: історія імені і його значення

Л. Белей пише: ім’я Ангеліна походить від чоловічого Ангел, що з давньогрец. означає angelos посланець, провісник. Належить до модних імен сучасного українського іменослову. Має наступні похідні та зменшувально-пестливі форми: Ангелінка, Ангеліночка, Ангелінонька; Ангелка, Ангельця; Анеля; Анелька; Аліна; Гелька; Ліна.

Ще однією версією походження цього імені є його латинські корені, синонімія із іменем Анжеліка, яке походить від пізньолатинського чоловічого імені Ангелус, що в свою чергу утворилося від грецького «Ангелос», що означає «вісник, ангел». Думки про латинське походження імені дотримується дослідниця З. Таран. Вона стверджує, що імена Анжела, Анжеліка, і його варіант Ангеліна вказують на якість новонародженої дитини, і походять від латинського прикметника Angelicus, a, um (ангельський). Про інтернаціональність імені свідчить той факт, що у всіх культурах, де є поняття про ангелів, батьки дають дівчаткам це імя. У кожній країні воно має свої особливості звучання: Анжеліна – у Франції, Анхеліна – в Іспанії, Анделін – у Чехії, Анджеліна – в США. Почувши це ім’я, багато хто пригадає, наприклад, відому на весь світ американську кіноактрису Анджеліну Джолі і, звичайно, канцлера Німеччини Ангелу Меркель.

В Україні сьогодні побутують усі три варіанти імені: Анжела, Анжеліка, Ангеліна.

Свята Ангеліна вшановується у православному і католицькому церковних календарях.

Серед православних відомою є Ангеліна Сербська, жінка великої віри та надзвичайної сили духу.  Її життєвий шлях і принесені нею жертви стали прикладом самовідданості та безмежної любові до Бога і ближнього. Католицький календар вшановує святу Ангеліну (Анджелу) Мерічі, яка жила в Італії у часи Відродження, усім своїм життям демонструючи молитовне покаяння та глибоку віру у Христа. Відзначилася тим, що створила орден св. Урсули (сестри-урсулянки). Головне завдання ордену полягало у вихованні та підготовці дівчат до родинного життя, допомозі в розпізнаванні покликання та навчання основам віри. Діяльність святої Ангеліни підтримували Римські Понтифіки. Вважається покровителькою інвалідів, дівчат, матерів, та тих, хто втратив батьків.

Література: Л. Белей. Ім’я дитини в українській родині. Таран З. ЛАТИНСЬКІ ТА ГРЕЦЬКІ ІМЕНА В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ. Фонд пам’яті Блаженнішого митрополита Мефодія УАПЦ https://mefodiy.org.ua/svyata-angelina-pryklad-velykoyi-viry-ta-samoviddanosti/  Свята Ангеліна Мерічі. Римсько-католицька церква в Україні https://rkc.org.ua/events/svyata-angelina-merichi-dovilnyj-spomyn/


***

Привітання для Ангеліни
Яке прекрасне ім’я Ангеліна!
Дар неба в нім і неземна краса,
Крилатий вітер і морськая піна
Сіяння сонця й вранішня роса.
Ти сміхом заражаєш всіх навколо,
Любов і радість несучи усім,
І кожне слово, кожне твоє слово
у серце ллється співом золотим.

***
Вітання Ангеліні
Ангелінко! Квіточко-перлинко!
Доля хай дарує намистинки
Щастя, радості, добра, кохання,
Хай здійсняться всі твої бажання!
 
***
Люба і рідна наша Ангелінко! Вітаємо з Днем Ангела, з прекрасним Днем твоїх іменин. Будь щасливою, коханою і такою як ти є!

***
Найкращій подрузі Ангеліні!
Залишайся собою, ніколи не сумуй!
З днем Ангела!

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар